Een jaar of drie, vier geleden zei één van mijn cliënten ‘waarom richt jij geen club van gelijkgestemden op?’.
Op dat moment lachte ik dat idee weg, aangestuurd door het stemmetje in mijn hoofd ‘wie ben ik om…’ .
Maar de opmerking liet mij niet meer los…
Ik had echter geen idee hoe ik dit moest verwezenlijken.
Als amateur-filosoof en liefhebber van geschiedenis dacht ik aan Zeno, grondlegger van het stoïcisme, die met een groep van leergierigen te vinden was in de zuilengang in het centrum van Athene.
Of aan Epicurus die met zijn groep rondhing in zijn tuin.
Maar deze ideeën leken mij niet realistisch :).
In mijn zoektocht naar inspiratie stootte ik op de naam Seth Godin, schrijver en spreker (yep, hij heeft ook een TED-talk :)) en de peetvader van het bouwen van een ‘tribe’.
Het woord ‘tribe’ sprak mij heel erg aan maar verder dan dit kwam ik niet.
In de jaren die daarop volgden, merkten anderen ook regelmatig dergelijke zaken op.
Hoe waardevol de individuele sessies met mij waren maar hoe men ook meer omkadering wilde.
Meer input tussen de gesprekken door zodat ze alles konden blijven vasthouden.
Meer kansen om vragen te stellen.
Meer ontmoetingen met gelijkgestemden.
Zo ontstond in 2020 mijn eerste traject ‘Blijf jezelf niet in de weg staan!’.
En deze mensen wilden na het traject verder doorgroeien met mij en zo ontstond in 2021 het traject ‘Voor de ziel die haar naam zoekt!’.
Opnieuw kwam na dit traject de vraag om méér waardoor recentelijk het traject ‘Een leven op het pad geleid door jouw ziel!’ het daglicht zag.
En elk traject heeft een gesloten FB-groep waar men alle vragen kan stellen, elkaar kan motiveren en inspireren.
Maar de vraag bleef komen om ‘een clubke’ op te richten.
Los van de trajecten, overkoepelend, om connectie te maken, om inspiratie en motivatie op te doen, als ankerplaats.
En dat leek mij wel wat maar mijn innerlijke criticus speelde op: wie denk jij wel dat je bent, niemand gaat lid worden, wat ga je daar delen, wie zit daar nu op de wachten,….
En het idee bleef in een schuif ergens in mijn brein liggen.
Vlak voor mijn zomerverlof nam ik deel aan een Challenge van Maartje Blijleven, dé expert in het bouwen van online communities.
En ik verzamelde informatie.
Ik kreeg stap voor stap ‘hoe dan?- les’ (want als je iets wil leren dan ga je te rade bij een expert).
Maar ik bleef hangen bij de naam.
Ik had graag iets met ‘tribe’ maar ook met ‘feniks’ (het logo van mijn praktijk).
Ma ja, ‘De Feniks Tribe’, dat is geen naam die echt zegt wat er in de groep gebeurt.
Naar vindbaarheid niet goed, vond ik.
Het heeft geen zin om een groep te hebben die niemand vindt.
En het idee werd weer uitgesteld…
Tot ik eind vorige week besefte wat er aan het gebeuren was…
De stemmetjes in mijn hoofd waren aan het winnen! (ja, ook ik zit nu en dan volledig vast in mijn saboteurs)
En toen ik dat besefte, was het klaar!
Ik weet dat actie de enige stap naar verandering is.
Na de bewustwording moet er actie komen.
Ik ging concreet aan de slag op FaceBook met het maken van een titel, het in elkaar knutselen van een omslagfoto, het opstellen van groepsregels, het opmaken van de vragen om lid te kunnen worden, het schrijven van het welkomsbericht en het opnemen van de bijhorende video.
En nu staat hij er!
Mijn gratis FaceBook-groep: de ‘Community voor de bewuste vrouw die alles uit zichzelf wil halen!’: inzichten, inspiratie en motivatie voor vrouwen met een missie’.
Uiteraard nodig ik jou uit om lid te worden: https://www.facebook.com/groups/voordebewustevrouwdieallesuitzichzelfwilhalen
(klikken, de vragen beantwoorden en jouw verzoek om lid te worden indienen)
Het is een groeiproces geweest, een rijpingsproces.
Ik ben trots dat ik weer een stap heb gezet in het zwijgen opleggen aan mijn innerlijke saboteurs.
Enne, als ik het kan dan jij ook hé!
Om de geboorte van deze groep te vieren, zal ik volgende week (vanaf 10/10) elke werkdag een FB-live houden in de groep.
Ik heb geen schrik meer van video’s (wat een aantal jaren geleden helemaal anders was zenne) maar het woordje ‘live’ doet mijn buik toch nog wat ineen krimpen. Vandaar dat ik dit ook maar direct tackel (iets met ‘being on a roll’ :)).
Momenteel kan ik nog niet zeggen op welk tijdstip ik live in de groep zal zijn (en dat zal elke dag variëren). Maar mocht je toevallig op dat moment op FB zijn en je bent lid van de groep dan krijg je een melding. De live’s worden trouwens ook opgenomen en in de groep geplaatst, je kan ze dus later ook nog bekijken.
Het onderwerp van de live’s?
Ik zet jou aan het denken….
Ik kom elk dag met een onderwerp, een stelling, een vraag die jou zal doen reflecteren want het is dan ook een groep rond zelfontwikkeling, persoonlijke groei, het leven van jouw missie, het niet meer luisteren naar jouw saboteurs en het verhogen van je bewustwording.
Zie ik jou daar?
Ik zou het alleszins heel fijn vinden om jou te helpen op jouw pad!
Groetjes,
Vicky